Nan Lian Garden

Mier a súlad s prírodou.

Hongkong


Pavilón absolútnej dokonalostiJednoduchosť, mier a súlad s prírodou.

Sú taoistické a budhistické princípy ovplyvňujúce čínske záhrady.
Po prechode veľkou masívnou vstupnou bránou do Nan Lian Graden, sa pred vami otvorí úplne nový svet. Filmovať v záhrade nie je povolené. Čo však nie je zakázané, je nadýchať sí túto všetkú krásu a harmóniu prírody do seba a dokonca si ju odniesť so sebou. Hongkong je jednou z mojich top destinácií, kde sa vždy veľmi rád vraciam, hlavne kôli načerpaniu harmonickej Qi a prečisteniu vnútra. Záhrada Nan Lian je jedným z viacerích príkladov v Hongkongu, ako dokáže človek pracovať s prírodnými vplyvmi.

Do záhrady vstúpite jednou bránou a vyjdete inou, aby bol dodržaný podporný tok energie. Správna orientácia veľkej vstupnej brány privádza do záhrady vhodnú Qi. Rovnako dôležitá výstupná správne nasmerovaná brána, Qi odvedie von zo záhrady. Okružný meandrovaný chodník vedúci záhradou krásne rozvádza Qi ( životnú energiu ) do všetkých jej kútov. Vhodná orientácia brány ( takzvaný facing ) do záhrady sú zamerané podľa Feng shui systému, ktorý zabezpečuje dlhročný vysoký energetický a podporný potenciál.

Krásne, do rôznych tvarov, vystrihané malé, stredné a väčšie stromy pridávajú do toku Qi to svoje. Popri chodníku sú postavené rôzne stavby. Celá záhrada je postavená v štýle Dynastie Tang. Každý krok, ktorý urobíte, predstavuje iný svet a každý prezentovaný svet sa dotkne vašej duše rôznymi spôsobmi. Skalné zhluky, na ktorých sú pestované bonsaje, sú harmonicky rozmiestnené pozdĺž celej cesty.

V záhrade sú dva rybníky. Lotosový a Modrý. Skvostom záhrady je Pavilón absolútnej dokonalosti ( na obrázku ), ktorý je spojený dvoma mostami Zi a Wu. Mosty slúžia ako energetické brány, ktoré vhodne privádzajú a odvádzajú energiu a zásobujú s Qi centrum, srdce záhrady.


V záhrade môžete navštíviť aj čínsku čajovňu, vegetariánsku reštauráciu ale aj galériu drevennej architektúry. Okrem toho záhrada Nan Lian susedí s kláštorom Chi Lin. V pozadí, ako vidíte aj na obrázkoch, sa týčia vysoké hongkongské mrakodrapy, ktoré perfektne dopĺňajú scenériu pre turistu majúceho záujem precítiť skutočný Hongkong čo k nemu patrí. Tu sa stretáva východ so západom v maximálnej harmónii. Tradičná čínska architektúra v kontraste s modernými mrakodrapmi.

V záhrade platia prísne pravidlá. Turisti cestujúci po Ázii sú na ne už zvyknutý a pripravení. Pre zachovanie rešpektu a pokoja miesta musia byť návštevníci vhodne oblečení. Fajčenie nie je povolené, rovnako ako domáci miláčikovia.

Odchádzam zo záhrady východom na to určeným so spokojnosťou a pokojom v duši. Dávam si kávičku v neďalekej kaviarničke vo štvrti Diamond Hill a ešte stále som duchom v záhrade Nan Lian. 
Z Hongkongu, Martin

  DESTINATION BLUE

 


Coconut Club

Travel

Zaži cestovanie na vlastnej koži. Vyber si destináciu, obľúbenú leteckú spoločnosť, štýl ubytovania, čas aký chceš stráviť na cestách, potvrď nám mail, zbaľ sa a vyraz do sveta!

 
 
 


Keďže si sa práve dostal k tomuto príspevku predpokladám, že sa ti u nás páči . 

Je veľmi dôležité si pravidelne dopriať čas len pre seba samých.

Narovnajte si telo, zhlboka sa nadýchni a na chvíľu zadrž dych. Následne výdychni ústami, ako keď rosíš zrkadlo. 

Zopakuj 3 krát. Uvoľni postupne celé tvoje telo...

Pokračujeme... 


Predstav si, aké dobrodružstvo by si chcel tento rok zažiť. O čom snívaš? 

Nechaj sa unášať hĺbkou tvojho sna a zostaň pri tom!

 ...dýchaj zľahka ďalej."Veľký človek je ten, ktorý nestratí svoje detské srdce."

Mencius