Udržovanie tela v pohode, zdraví a vnútornej čistote,

či už z mentálnej alebo telesnej stránky, nám denne zaberie 12-15 min.

Vo vyšších úrovniach cvičenia prenikáme hlbšie do tajomných techník

ázijských majstrov bojových umení a práce s energiou.


Zvnútorni si mystické techniky čínskych majstrov bojových umení.
Práca s energiou, riadenie Qi, meditácia v pohybe


 

Naše tréningové techniky sú nastavené podľa aktuálneho obdobia z pohľadu času. 

Interaktívnym prístupom máme možnosť podeliť sa o osobné pohľady a zážitky.O mne

Master Shaolinského Kung Fu južný štýl Tee Kuo Siaw Lim Kung Fu a Qigong. Vyštudoval som Čínsku medicínu vo Viedni. Praktizujem Feng Shui a Čínsku astrológiu. Tieto nádherné prírodné vedy som si osvojil na Mastery Academy of Chinese metaphysics v Malajzii a Akadémii čínskej metafyziky na Slovensku. Časť života som prežil v juhovýchodnej Ázii na brehoch Indického ocánu.

"Learn and practise"

Týmto spôsobom podávam moje vedomosti, zručnosti a schopnosti ďalej mojim nasledovateľom.Martin 

Learn and practise

Odpozorovať, vypočuť a následným tréningom vnútorne zakoreniť. Tento spôsob je pre moje vlastné napredovanie životom veľmi dôležité z pohľadu kvality a efektivity. 

Vonkajšie imputy necháme s nami splynúť pričom vytvoríme jedinečné spojenie energií. To presne naše! Tak sa "apdejtujeme" vo vnútornej podstate a tým pretvárame realitu podľa našich predstáv. Začneme si všímať zmenu pohybov našeho tela. Odpozorujeme senzibilitu vnímania a zaostrenie mysle ako laserový lúč. Stávame sa tichým vzorom pre okolie..., ktoré sa od nás učí.

Veľa úspechov v tvorení reality podľa svojich predstáv!

Nič nie je nemožné. Stačí si len zaželať!
Spoločné tréningy

sú každý pondelok ráno, vo štvrtok a nedeľu večer interaktívne v našej Destination Blue miestnosti na platforme ZOOM. Ku samotnému cvičeniu potrebujete len voľné oblečenie a Vás samotných :)  Najvhodnešie je spojenie cez počítač, alebo televízor pripojený na internet.


Počas tréningu

sa kultivujeme na troch úrovniach. Inými slovami, bez ohľadu na to, čo cvičíme, trénujeme svoje fyzické telo, vnútornú energiu a ducha súčasne.

Termíny tréningov

Pondelok

video

Štvrtok

19:00 - 20:00

Nedeľa

video

Postrehy od nás!

profit pravideľného cvičenia tela a ducha

od Peťa

Qigong účinky pravideľného cvičenia.


Pri pravideľnom cvičení Qigong som na sebe spozoroval tieto “divy” a “javy”.

Som viac uvoľnený a pokojný vačšinu dňa a vo väčšine situácií.

Dokážem sa dokonale zhlboka nadýchnuť a sústredene vydýchnuť, keď ma začína niečo alebo niekto tlačiť tam kam nechcem ísť.
Moja poväčšine pokojná, len niekedy výbušná povaha býka to už nespočetne krát ocenila aj vo veľmi ťažkých situáciách.

Hlavne si však dokážem Qigong užiť pri otužovaní, keď vstupujem do studenej vody a ostávam ponorený nad plecia niekoľko minút.

Dych sa mi okamžite zrýchli. Kontrolovaným nádychom nosom a výdychom ústami ako keď rosím zrkadlo, spomaľujem túto frekvenciu dychu.
Pokojne stojím ponorený vo vode, predýchavam sa a úžívam si vnútorný pokoj a okolie.

Po vynorení, si v kľude osuším telo, postavím sa do postoja niečo viac ako na šírku ramien a začnem sa zahrievať dynamickými pohybmi v pokrčených kolenách. Zaťažujem nohy, ohýbam trup a prekrvujem svaly rúk.

Pri ceste domov z otužovania, niekoľkokrát prídu návaly zimy a opäť zrýchlený dych. Opakujem dychové cvičenie na spomalenie frekvencie, ako na začiatku, pri vstupe do vody. Toto sa opakuje niekoľkokrát, až pokým sa telo nezahreje.

Aj v týchto chvíľach som vďačný, že sa mi Qigong pridal do života.

Až teraz viac ako po roku mi postupne začína byť viac ako jasné, prečo som si vybral tento druh cvičenia pre zlepšenie vnútornej pohody a nastavenia mysle v živote.

Ďakujem!

od Zdenky

Ahojte všetci , rada by som sa s vami podelila o svoje pocity, ktoré prežívam pri cvičení qigongu v prírode.


Večer, keď je už takmer tma,

chodievam na prechádzku do blízkej prírody so svojimi dvomi psíkmi. Už dávno nepotrebujú vodítko, vytvorila som si s nimi vzájomný vzťah založený na úcte a porozumení. Môžu sa voľne pohybovať, napriek tomu však vždy zostávajú v mojej blízkosti a tvoríme jeden celok. Včera som sa rozhodla skúsiť zakomponovať do našej prechádzky aj moje cvičenie qigongu vo voľnej prírode.


A tu začína príbeh.

Večerné prítmie tlmí biely, vrzgajúci sneh pod nohami pri každom kroku. Kráčam po poľnej cestičke lemovanej malým potôčikom, skrytým medzi vetvičkami nízkych drevín, jemne obalených kryštálikmi snehu. Počuť iba tichý žblnkot pomaly tečúcej vody a občasný prelet skupinky vtakov. Zastavím sa v blízkosti vody na malej lúke. Psíkovia si hrabú hlinu spod snehu, ponorení do vlastnej hry. Položím fľašu s vodou na sneh, na ňu mobil a pustím si cvičenie qigongu.

Hlboký nádych čerstvého vzduchu, dlhý výdych, telo sa pomaly uvoľňuje a ja začínam cítiť nebesia spojené s tou nádhernou vôkol mňa. Som toho súčasťou. Pri nádychu pozorujem svoju ruku a vidím ju v nebi, pri výdychu sa pohľadom na tu istú ruku skláňam k zemi pokrytej snehom. Pri ďalších opakovaniach si uvedomím ten úžasný kolobeh, ktorého sme súčasťou, vzájomnú súvislosť a zároveň rôznorodosť všetkého . Ukončujem cvičenie harmonizáciou dan tchienov, vychádzam z meditácie a vidím dvoch šťastných psíkov vrtiacich chvostíkmi.

Spokojní, plní energie sa všetci traja vraciame po snehom osvetlenej cestičke späť domov.

Ďakujem!
Cvičíte Qigong pravideľne a čo sa vo Vašom živote od začiatku praktizovania Qigongu zmenilo?od Beátky

Ano pravidelne
Minimálne 1x denne

Keď ranné cvičenie vynechám, okamžite pozorujem, že som menej vo svojej koži. Keď prídu tlaky, ťažké situácie zvládam s väčším vypätím v porovnaní s dňom keď cvičím.

od Vierky

Cvičím pravidelne. Zmeny pozorujem už davnejšie a sú to pozitívne zmeny! Pre mna je qigong suprový, pretože ma mierne spomalil a to je v mojom prípade dobre. Uvedomila som si, že nie je kam sa ponáhľať. Dôležité veci mi neujdú a meditácia,  je balzám na dušu.

od Zdena

Na tvoju otázku je jedna odpoved. Mne osobne cvičenie pomáha. Ustálil sa mi tlak krvi a mierne som schudol, čo pociťujem pri kráčaní.

od Martina

Keď som začal s cvičením Qigong, 


úprimne povedané, nerozumel som čo robím. Tento stav trval niekoľko týždňov, až mesiacov.

Nič mimoriadne sa nedialo. Akési zahrievanie dlaní, svrbenie dlaní, zívanie, zvláštne vnútorné pocity akoby toku a vnútorného ukľudnenia mi nič mimoriadne nenašepkávali.

Moja intelektuálna polovica  vnútra začala až po čase prenechávať viac priestoru spirituálnemu prepojeniu. A vtedy som začal rozumieť slovám môjho Shaolin Qigong Majstra čo myslí tým "nemyslieť".

Tu sa pre mňa otvorila brána do nového levelu Shaolin Kung Fu nevídaných rozmerov. Pracovať s energiou, využívanie techník a bojových aplikácií pri práci s mojim telom a práci s priestorom okolo mňa. Nastaviť si situácie cez ovládanie energetického priestoru. Lepšie rozumieť pohybom a vyžarovaniu "protivníka", ideálne prepojenie sa, doplnenie a zharmonizovanie spoločného "tanca" pri aplikáciách smrtiacich Shaolin Kung Fu techník. Bojový umelec sa pohybuje po tenkom ľade a každý nesfokusovaný pohyb lasera zámeru, môže mať nepríjemné následky.

Počas následného štúdia východnej filozofie energetiky, som aplikácie postupne preniesol do bežného života, keďže som im konečne začal "ne"rozumieť napr. pri práci s klientmi, pri udržovaní zdravého životného štýlu, ale aj pri posúvaní vedomostí a skúseností ďalej mojim nasledovníkom.

Koľko priestoru odomňa dostáva moje telo, toľko prenechávam aj vnútru.

Práca s matériou má svoje hranice. Učenie energie je nekonečné!

Ďakujem!

 

Prvé cvičenie je zdarma!

Prihláste sa v nižšie priloženom formulári a automaticky získate prvé Qigong cvičenie v ľubovoľnom termíne zdarma.Ako začať
Prejavte Váš záujem v prihlasovacom formulári priloženom na tejto stránke pod textom. Následne získate prihlasovacie informácie a link pre vstup do našej interaktívnej miestnosti na platforme ZOOM. Ten nakliknete a v dohodnutom čase si spolu zacvičíme našu prvú energetickú session.


Qigong online


Destination Blue

je skupina skvelých ľudí.
Spoznáte veľa nových skvelých ľudí, ktorý majú podobné záujmi. Žiť krásny, pohodový, plný život a nepremárniť žiadnu minútu z tohoto krásneho bytia. Aktívne sa spolupodieľať na rozvíjaní a podpore rôznych geniálnych projektov na našej krásnej Zemi.


Na toto všetko potrebujeme veľa energie, ktorú máme všade naokolo nás. Na správne načasovanie okamihov života a silné precítenie týchto vnemov si potrebujeme hladko vymienať Qi s prírodou. Čiže žiť v súzvuku s Univerzom.a smejeme sa z celého srdca