I. Urobte si chvíľku času pre rande so sebou samým. Predstavte si svoj vlastný príbeh...

Pozorujte vodu. Ako sa správa voda?

V studničke hlboko v lese sa dostane na povrch zeme. Vyviera v tichosti, takmer nikto o nej nevie. Odtiaľ jednoducho len tečie dole kopcom. Podteká pod korene stromov, obteká skaly v kaňonoch, skočí si z vodopádu. Postupne sa zväčšuje a naberá skúsenosti. Nebojuje. Vyberá si tu najvhodnejšiu cestu pre seba.


Ak sa jej postavý kamienok alebo skala do cesty, jednoducho ho obtečie.

Netečie podľa predstáv niekoho iného. Ona sama si zvolí najvhodnejšiu cestu. Nemyslím, že by mala strach počas svojej cesty. Veď tá naša voda len tečie a naberá do seba to, čo ona sama chce. Formu, smer a tvar si volí sama. Ale rovnako dobre je aj tvarovateľná, flexibilná. Dokáže aj zabojovať a ukázať svoju veľkú silu, ktorá vie byť nezastaviteľná.

Veľmi pokojná a plná života v rybníku. Dokáže slúžiť, ale aj pohroziť. A predsa ju všetci majú veľmi radi a nedokážu si bez nej predstaviť život. Celá príroda!

Naša voda priteká do svojej destinácie, do mora, oceánu plná skúseností, obohatená o minerály, steblá trávy, kmene stromov, plná rýb. Delta a vstup do mora z našeho prameňa robí mohutnú, vnútorne silnú a skúsenú vodu z obyčajného malého prameňa v lese.


II. Viete o tom, že jar začína už začiatkom februára? Korene stromov, rastlín a vlastne celý život sa hlboko v zemi začínajú nalievať životom. To, čo február v tichosti pripravil, marec nám ukáže v plnej paráde.  

Opona sa dvíha, začína sa divadlo prírody.  

Z pohľadu Feng Shui poznáme 12 ročných období a marec prirovnávame ku zajacovi, ktorý je v poradí tretím mesiacom a zároveň ročným obdobím. Hravý, radostný, umelecky jemný. 


Príroda sa hrá s rôznymi farbami a mieša ich skutočne dokonale, čím prebudí a občerství aj naše vnútro, na čo ihneď zareaguje aj telo. Takto vidia marec naše oči, jeden zo zmyslov. A čo na to nos? Marec je krásne cítiť sviežosťou vo vzduchu. Zamyslite sa na chvíľu nad rôznymi vôňami mesiacov roka. Každý má svoju špecifickú, len tú svoju.

Uši? Dá sa marec počuť? Všimli ste si tých prvých sólo spevákov vo februári? Oni rozospievali celý marcový orchester. Hmat? Marcové silné dobitie cez pokožku :) Už som si niekoľkokrát v meste všimol, ako sa ľudia zastavia, zavrú na chvíľu oči a natočia tvár ku slnku.Hlbokými nádychmi sa akoby cez pokožku tváre nadýchali a vtiahli do seba prvé jarné slnečné lúče. Skúste to! Výborne to funguje, keď ste niekde v kľude, napríklad v parku. Vaše vnútro dostane ihneď silnú zálievku presne toho, čo nám počas zimy chýba. S výdychom sa krásne prečistíte a uvoľníte zo seba všetko to, čo sa vo vás počas zimy nahromadilo. Jednoducho vydýchnite všetky ťažkosti, ktoré sa vo vás počas dlhých zimných dní usadili.Vychutnajte si tento krásny mesiac a zašantite si ako náš zajac!


Každý štvrtok večer.